جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر خوردگی حفرهای بر بروز انفجارات خطوط لوله فراساحلی با استفاده از تئوری احتمال شکست

  چکیده

  خوردگی حفره ای یکی از خطرناک ترین گونه های موجود و محتمل خوردگی شیرین به دلیل وجود فرآورده های نفتی برای خطوط لوله انتقال نفتی / گازی می باشد که سبب نازک شدگی جداره داخلی خط لوله شده و در نتیجه موجب کاهش مقاومت خط لوله در برابر بار های محیطی و عملیاتی می گردد، که در برخی موارد باعث نشت یا انفجار خط لوله میگردد. تحقیق حاضر با بررسی مدل های تجربی به پیش بینی حداکثر میزان عمق خوردگی حفره ای می پردازد و به دنبال آن با بررسی وضعیت سلامتی یک خط لوله در منطقه گازی پارس جنوبی، با در نظر گرفتن دو حالت خورده شده و سالم به تعیین احتمال شکست خط لوله در برابر فشار داخلی با استفاده از روش قابلیت اطمینان مرتبه اول و همچنین روشنمونه برداری مونت -کارلو مطابق با استانداردهای API، DNV و ASME می پردازد. در نهایت به منظور بررسی تعیین تاثیر خوردگی حفره ای بر روی پارامتر های طراحی و هندسی خط لوله، تحلیل حساسیت با استفاده از شاخص گاما در طی چندین زمان در حین سرویس دهی خط لوله انجام پذیرفته است. در این تحقیق نشان داده شده است که خوردگی حفرهای تاثیر ویژهای بر روی سلامتی و میزان مقاومت خط لوله در برابر انفجار دارد و فشار داخلی و همچنین ضخامت خط لوله مهمترین عوامل بر روی احتمال شکست لوله میباشند.

  کلمات کلیدی: خطوط لوله دریایی، خوردگی، احتمال شکست، انفجار

  نویسندگان: عبدالرحیم طاهری (استادیار گروه سازه های دریایی، دانشگاه صنعت نفت)، محمد مهدی شبانی (کارشناسی ارشد سازه های دریایی، دانشگاه صنعت نفت)

  محل و سال انتشار: سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، دانشگاه شیراز، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: طاهری، عبدالرحیم؛ شبانی، محمد مهدی؛ ۱۳۹۶، بررسی تاثیر خوردگی حفرهای بر بروز انفجارات خطوط لوله فراساحلی با استفاده از تئوری احتمال شکست، سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، دانشگاه شیراز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سازه های دریایی ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی