جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی احتمالاتی میزان خرابی قاب های فولادی بلند مرتبه مجهز به میراگر جرمی
  259 views   در تاریخ: ۲۸ /تیر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  بارهای غیرعادی ناشی از حوادث طبیعی، خطاهای اجرا و برخی مسائل دیگر میتوانند باعث به وجود آمدن عدم قطعیت های مختلف در سازه ها شوند. با توجه به ماهیت تصادفی زمین لرزه ها، بررسی دقیق رفتار سازه ها در هنگام طراحی و تحلیل سازه های بلندمرتبه ضروری است. در این تحقیق، احتمال خرابی قابهای فولادی مجهز به میراگر جرمی مورد بررسی قرار گرفته است. به این منظور، از روشهای آماری و احتمالاتی برای کمی کردن احتمال خرابی استفاده شده است. نتایج توسط استخراج منحنی های شکنندگی از نمودارهای تحلیل دینامیکی افزایشی (IDA)انجام پذیرفته است. به این منظور، یک قاب خمشی فولادی ۲۰ طبقه با استفاده از نرم افزار SAP تحلیل و طراحی شد و سپس در فضای نرم افزار OpenSees مدلسازی گردید. یک رکورد لرزه ای با شتاب هایی در بازه ۱ / ۰ تا یک برابر شتاب بیشینه زلزله انتخاب شد. با انجام تحلیل دینامیکی غیرخطی بر روی مدل های مذکور و ترسیم نمودارهای IDA و استخراج منحنی های شکنندگی، احتمال خرابی تعیین گردید. نتایج تحلیل دینامیکی افزایشی نشان میدهد که شدت زلزله در بازه ۱ / ۰ تا یک برابر شتاب بیشینه زلزله اثر قابل توجهی بر احتمال خرابی سازه های فولادی مجهز به میراگر جرمی دارد.

  کلمات کلیدی: احتمال خرابی، سیستم قاب خمشی فولادی، میراگر جرمی، منحنیهای شکنندگی

  نویسندگان: فرشید فرخی (دانشآموخته دوره کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نور)، سپیده رحیمی (استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نور)

  محل و سال انتشار: دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: فرخی، فرشید؛ رحیمی، سپیده؛ ۱۳۹۶، بررسی احتمالاتی میزان خرابی قاب های فولادی بلند مرتبه مجهز به میراگر جرمی، دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها.

   © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی”  میراگر ها ” با استفاده از نرم افزار OpenSees همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و  صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به  ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی