جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی آیرودینامیکی تاثیر شکل گوشه سازه های بلند مرتبه با مقطع مربعی تحت اثر نیروی باد با استفاده از شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی
  660 views   در تاریخ: ۰۹ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  باد از جمله نیروهای جانبی است که همواره در طراحی سازه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در روند طراحی سازه های بلند این نیرو نقش مهمتری نیز دارد. برای مقابله با این نیرو علاوه بر طراحی مقاومت سازه، بررسی اثراتی نظیر هندسه و آیرودینامیک سازه میتواند در کاهش نیروهای وارده موثر باشد. برای بررسی رفتار و نیروی باد روش های مختلفی از جمله آزمایش تونل باد وجود دارد. با توجه پرهزینه بودن این روش از نظر زمانی و اقتصادی میتوان از روش های تحلیلی عددی استفاده کرد. در این تحقیق برای مدلسازی اثر باد از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مطالعه فشار باد بر سطح سازه استفاده شده است. مدلسازی به صورت ۳ بعدی و با استفاده از معادلات ناویر استوکس به روش میانگیری رینولدز (RANS) و مدل آشفتگی K-ε Realizable انجام شده است. تمرکز این تحقیق بر روی هندسه مقطع و تغییر شکل گوشه های یک سازه بلند می باشد. با توجه به تیز بودن گوشه ها در مقطع مربع شکل، با استفاده از گوشه های گرد، پخ، و کنگرهای به بررسی رفتار باد در هنگام برخورد به سازه پرداخته شده است. گوشه گرد با توجه به اصطکاک کمتری که در مواجه به باد دارد بهترین عملکرد را دارد، همچنین با ایجاد کنگره در گوشه سازه با تغییر جریان باد در آن نقاط نیروهای وارد به سطوح کاهش می یابد.

  کلمات کلیدی: سازه بلند، CFD ، آیرودینامیک ساختمان، بار باد، ضریب فشار باد

  نویسندگان: علی حیدری (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان)، عیسی سلاجقه (استاد دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان)، محمد مهدی توکل (استادیار گروه مهندسی مکانیک، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: حیدری، علی؛ سلاجقه، عیسی؛ توکل، محمد مهدی؛ ۱۳۹۵، بررسی آیرودینامیکی تاثیر شکل گوشه سازه های بلند مرتبه با مقطع مربعی تحت اثر نیروی باد با استفاده از شبیه سازی دینامیک سیالات محاسباتی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سازه های بلند ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی