جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی آسیب پذیری لرزه ای سدهای بتنی قوسی با استفاده از منحنی های شکنندگی
  370 views   در تاریخ: ۲۷ /دی /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  سدهای بتنی قوسی از جمله سازه های حیاتی هستند که ایمنی آن ها در هنگام زمین لرزه بسیار مهم می باشد. ارزیابی عملکرد این گونه سدها در برابر شدت معینی از حرکت لرزه ای زمین و همچنین تحلیل دینامیکی غیرخطی تا حد امکان نزدیک به واقعیت، جهت بررسی ایمنی آنها لازم است. این ارزیابی مبنای بسیاری از تصمیم گیری ها برای بحث مقاوم سازی آن ها می باشد. نسل جدید از روش های برآورد عملکرد، بر مبنای ارزیابی ریسک سازه ها می باشد. احتمال خرابی سازه در بحثی به عنوان خطر پذیری لرزه ای بررسی می شود. یکی از روش های رایج برای بررسی میزان آسیب پذیری و خسارت وارده به سازه ها،روش آنالیز خطراحتمالاتی می باشد. از نتایج این روش می توان به استخراج منحنی های شکنندگی برای سازه ها نام برد. با وجود آن که ترسیم منحنی های شکنندگی برای سازه هایی همچون مخازن نیروگاهی، قاب های بتنی و فلزی و پل ها از سال ها قبل آغاز شده است، لیکن استخراج این منحنی ها برای سدهای بتنی خصوصاً سد های بتنی قوسی امری کاملاً جدید به حساب میآید. جهت پیاده سازی و نشان دادن کارایی این روش، چندین آنالیز دینامیکی غیرخطی با استفاده از شتاب نگاشت های مختلف برای سد بتنی قوسی امیرکبیر (سد کرج) صورت گرفته است. در تحلیل ها اندرکنش کامل دینامیکی آب و سازه لحاظ شده است. پی به صورت صلب لحاظ شده است. رفتار غیرخطی مادی بتن سد در تحلیل ها با استفاده از مدل ترک پخشی ثابت مدل شده است. با استفاده ازنتایج تحلیل های حاضر، منحنی های شکنندگی برای شاخص خرابی تغییر مکان تاج و حالات حدی متفاوت استخراج گردیده است. نتایج نشان می دهد برای مقادیر PGA پایین تر تفاوت چندانی بین حالات حدی وجود ندارد. این در حالی است که برای مقادیر PGA بالاتر حالت حدی واگرایی تاثیر بیشتری بر روی منحنی ها دارد.

  کلمات کلیدی آسیب پذیری لرزه ای،منحنی شکنندگی، سدبتنی قوسی ، تحلیل غیرخطی

  نویسندگان: حبیب زمانی (کارشناسی ارشد سازههای هیدرولیکی،دانشگاه زنجان)، جواد مرادلو (استادیارگروه مهندسی عمران، دانشگاه زنجان)، کیارش ناصراسدی (استادیارگروه مهندسی عمران،دانشگاه زنجان)

  محل و سال انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: زمانی، حبیب؛ مرادلو، جواد؛ ناصراسدی، کیارش؛ ۱۳۹۲، بررسی آسیب پذیری لرزه ای سدهای بتنی قوسی با استفاده از منحنی های شکنندگی، هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سدها ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی