جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی آسفالت تهیه شده به مواد قیری پلیمری در کاهش ترک های انعکاسی

  چکیده

  هر ایجاد و رشد ترک در محل شکاف میان بلوک های بتنی مورد استفاده در کف سازی برای روکش های آسفالتی در مخلوط های آسفالتی گرم از مهمترین مسائل متداول روسازی است و یکی از راه های جلوگیری از ایجاد و گسترش چنین عوامل مخربی، استفاده از مواد افزودنی و اصلاح آن با قیر اصلاح شده می باشد. قیر ماده نرمی است که تا حد زیادی نسبت به تغییر آسیب پذیر است و فشار به وجود آمده توسط حجم ترافیک و شرایط جوی باعث فرسودگی زودرس و بروز شکاف هایی در سطح آسفالت می شود. به تازگی در ایران وزارت راه و ترابری و شهرداری استفاده از قیر اصلاح شده توسط SBS را مورد توجه قرار داده اند. لذا در این پژوهش بر آن شدیم تا با استفاده از مزایای تحلیل و مدل سازی به روش المان محدود و با استفاده از نرم افزار اجزاء محدود آباکوس شرایط ایجاد و رشد چنین ترکهایی بررسی شود. جهت این بررسی ابتدا تئوری ناحیه ی چسبنده (CZM) معرفی شد. در مرحله بعد و با استفاده از مدل سازی نمونه های استاندارد DCB و DCT از المان های چسبنده جهت بررسی پارامترهای مربوط به مکانیک شکست در لایه ی آسفالت گرم، که محل انتشار ترک انعکاسی است، استفاده شد.

  کلمات کلیدی: ترک انعکاسی، مدل ناحیه چسبنده، تحلیل المان محدود، آسفالت گرم

  نویسندگان: سید علی اصغر برقعی (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، تهران بلوار ابوذر بعد از پل چهارم دانشکده عمران دانشگاه آزاد اسلامی)، ابراهیم صفا (استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، تهران بلوار ابوذر بعد از پل چهارم دانشکده عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: برقعی، سید علی اصغر؛ صفا، ابراهیم؛ ۱۳۹۷، بررسی آسفالت تهیه شده به مواد قیری پلیمری در کاهش ترک های انعکاسی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی