جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی مشخصاتی و پارامتری و مزایا و معایب سرریزهای نیلوفری
  5 views   در تاریخ: ۲۳ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  یکی از سازه های مهم انتقال آب که به عنوان سرریز اضطراری عمل می کند، سرریز نیلوفری است. این نوع سرریز در زمانی که محدودیت مکانی برای ساخت دیگر سرریزها وجود دارد، بسیار مؤثر می باشد. سرریز نیلوفری در این گونه سدها گزینه بسیار مناسبی برای تخلیه سیلاب ها است. هزینه ساخت و نگهداری سرریزهای نیلوفری، قسمت عمده هزینه کل پروژه سدسازی را به خود اختصاص می دهد. با توجه به کاربرد وسیع سرریزهای نیلوفری در سدهای بزرگ خصوصاً سدهای خاکی، بررسی و طراحی هرچه بهینه تر این نوع سرریزها امری ضروری تلقی می شود.کوچک ترین بی احتیاطی در محاسبات و طراحی این سازه ها عواقب بسیار خطرناکی را در بر خواهد داشت و ممکن است تلفات جانی فراوانی به همراه داشته باشد. با توجه به موارد فوق طراحی هیدرولیکی سرریزها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای انجام طراحی سازه قبل از هرچیز باید پارامترهای هیدرولیکی جریان مانند فشار، سرعت، عمق، نوسانات فشار جریان و یا به عبارت بهتر پارامترهای طراحی در نقاط مختلف یک سرریز تعیین گردد. در این ارتباط به طور کلی سه راه حل وجود دارد که شامل استفاده از روابط تجربی ارائه شده توسط محققین، مدل های فیزیکی و عددی می باشد در این مقاله به بررسی پارامتری و کلیه مزایا و معایبی که در این سرریز هست پرداخته می شود.

  کلمات کلیدی: سرریز نیلوفری، سد، تخلیه آب، گردابه

  نویسندگان: محمد علی ارجمند (استادیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تهران، ایران)، حمیدرضارحیمی (دانشجوی دکتری مهندسی عمران مدیریت منابع آب، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاداسلامی واحد رودهن)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: ارجمند، محمد علی؛ رحیمی، حمیدرضا؛ ۱۳۹۷، بررسی مشخصاتی و پارامتری و مزایا و معایب سرریزهای نیلوفری، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی