جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی اثر مقاوم سازی با شبکه مش میلگرد و روکش بتن بر رفتار دیوار آجری با کیفیت پائین دربرابر بارجانبی به روش آزمایشگاهی

  چکیده

  مشاهده ساخت و سازهای شهری و روستایی نشان میدهد که بناهای ساخته شده با مصالح آجری غیرمسلح سهم عمده ای از ساختمان ها را به خود اختصاص داده اند. به همین روی بررسی و مشاهده آسیب پذیری و تعیین مودهای شکست این سازه ها دارای اهمیت خاص است. سازه های آجری معمولاً در برابر زلزله دارای ضعف های عمده ای هستند. شناخت این ضعف ها مقدمه ای بر انتخاب روشی مناسب جهت مقاوم سازی آن هاست. در این مقاله یک دیوار آجری به عنوان جزئی از این سازه های آسیب پذیر و ساخته شده با مصالح بومی موجود در استان یزد و با کیفیت اجرای متوسط که در ساخت و ساز شهری و روستایی بسیار متداول است در ابعاد کوچک مقیاس به اندازه ۱۰۰ سانتیمتر طول و ۱۵۰ سانتیمتر ارتفاع و در ضخامت ۱۰ سانتیمتر به کمک دستگاه بارگذاری جانبی موجود در مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت مورد آزمایش قرار گرفته و از منظر حالت خرابی و مقاومت نهایی و همچنین ضرایب رفتار و شکل پذیری مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین یک روش مقاوم سازی یعنی شبکه مش میلگرد با روکش بتنی که با توجه به مواد و مصالح مورد نیاز آن قابلیت دسترسی و اجرای بهتر در منطقه را دارد نیز برروی دیوار به صورت دوطرفه اجرا شده و اثرات این روش مقاوم سازی از نظر حالت های شکست، مقاومت نهایی و ضریب رفتار مورد ارزیابی قرار گرفت. درنهایت مشاهده گردید روش مقاوم سازی دوطرفه دیوار با شبکه مش میلگرد و روکش بتنی، مقاومت نهایی تا جابجایی هدف بیانشده در آیین نامه را تا ۳٫۷ برابر و ضریبرفتار را تا ۲٫۷ برابر افزایش میدهد ولی با توجه به مقاومت بیش از نیاز در حالت ارتجاعی که می تواند به خاطر تقویت زیاد دیوار باشد، حالت خرابی دیوار به صورت واژگونی بوده و شکل پذیری مناسبی برای دیوار فراهم نمی آورد.

  کلمات کلیدی: دیوار آجری، مقاوم سازی، شبکه مش میلگرد، روکش بتنی، ضریب رفتار

  نویسندگان: مهدی امیدواری (گروه عمران، واحد تفت، دانشگاه آزاد اسلامی تفت، ایران)، دکتر محمدرضا جواهری تفتی (استادیار گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: امیدواری، مهدی؛ جواهری تفتی، محمدرضا؛ ۱۳۹۷، بررسی اثر مقاوم سازی با شبکه مش میلگرد و روکش بتن بر رفتار دیوار آجری با کیفیت پائین دربرابر بارجانبی به روش آزمایشگاهی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی