جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اولویت بندی عوامل موثر بر مدیریت ایمنی کارگاه های ساختمانی با استفاده از روش تصمیم گیری چندمعیاره ، تحلیل شبکه ای (ANP) (مطالعه موردی: شهر مشهد)
  813 views   در تاریخ: ۱۳ /خرداد /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مساله ایمنی یکی از مهم ترین چالش های پیش روی کارفرمایان و کارگران در بخش صنعت می باشد. ضرورت بسترسازی تفکر ایمن که از طریق فرهنگ سازی در بین افراد درگیر در کار اعم از مدیریت ارشد، مدیریت کارگاه و مهندسان، کارگران و متصدیان بسط و گسترش می یابد، میتواند سبب کارایی برنامه های ایمنی گردد.این تحقیق با هدف، بررسی و اولویت بندی عوامل موثر بر مدیریت ایمنی کارگاه های ساختمانی شهر مشهد انجام گرفت. روش تحقیق در پژوهش حاضر از نوع آمیخته (کمی و کیفی) می باشد و رهیافت پژوهش از نوع رهیافت توصیفی و روش انجام آن از نوع پیمایشی بود. جامعه آماری شامل اساتید دانشگاه، ، کارشناسان سیاست گذاری و قانون گذار در بخش ایمنی کارگاه ها، پیمانکاران و مشاوران فعالیت های انبوه سازی ساختمانی بودند که طی ۱۰ سال اخیر در زمینه مدیریت کارگاه های ساختمانی فعالیت داشته اند. روش جمع آوری اطلاعات شامل روش کتابخانه ای و میدانی است. ابزارهای مورد استفاده مصاحبه با خبرگان و کارشناسان مربوطه و پرسش نامه مقایسات زوجی اولویت بندی عوامل موثر بر مدیریت ایمنی کارگاه های ساختمانی بودند، به منظور انجام تجزیه و تحلیل اطلاعات، از تکنیک تحلیل شبکه ای (ANP) و نرم افزار (Super) Decisions استفاده گردید، یافته های حاصل از تجزیه و تحلیل مقایسات زوجی معیارهای مدیریت ایمنی کارگاه های ساختمانی نشان داد که به ترتیب معیارهای ساختار واحد ایمنی با ضریب اهمیت (۰/۲۴۹) نظارت، پایش، کنترل و گزارش گیری با ضریب اهمیت (۰/۱۸۳) ماشین آلات، تجهیزات و ابزارآلات با ضریب اهمیت (۰/۱۶۶) وسائل حفاظت فردی، سلامت و بهداشت با ضریب اهمیت (۰/۱۵۷) ، موانع، علائم و اطلاع رسانی هشداردهنده ایمنی با ضریب اهمیت (۰/۱۰۶)، انرژی با ضریب اهمیت (۰/۰۷۱)انبار و نگهداری مواد و مصالح با ضریب اهمیت (۰/۰۶۵) و یشترین اهمیت و اولویت را به عنوان عوامل موثر بر مدیریت ایمنی کارگاه های ساختمانی شهر مشهد بدست آوردند.

  کلمات کلیدی: مدیریت ایمنی، کارگاه ساختمانی، اولویتبندی، تحلیل شبکه ای، مشهد

  نویسندگان: مجتبی بنسبردی (دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یزد، دانشکده عمران، گروه مدیریت ساخت، یزد، ایران)، احمد علی فلاح (ستادیار، گروه عمران، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد میبد)

  محل و سال انتشار:  دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها ،(۱۳۹۶)

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی  ” مدیریت ساختمانی “همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی