جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  انالیز سیستم های انتقال بار در روسازی بتنی پیش ساخته به کمک نرم افزار اجزای محدود آباکوس
  283 views   در تاریخ: ۰۳ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی حمل و نقل  

  چکیده

  دال های بتنی پیش ساخته دارای مزیت مهم و کلیدی در بازسازی روسازی ها هستند ازجمله طول عمر زیاد به علت کنترل کیفیت کافی و دقیق حین ساخت در کارخانه و اینکه می توان بلافاصله آن ها را رو به ترافیک بازگشود که استفاده از آن ها را در بزرگ راه های پرتردد و فرودگاه ها که محدودیت ترافیک ایجاد می کند جذاب می سازد. کارخانه های ساخت بتن پیش ساخته انعطاف پذیری فوق العاده ای در حین عمل آوری انجام می دهند. در این مقاله سعی شده تا اثر داول ها و سایر سیستم های رایج انتقال بار در روسازی های بتنی پیش ساخته تحت اثر بارهای ترافیکی بررسی و تحلیل شود. بطوری که این مدل می تواند یک دید جامع از رفتارهای روسازی در هنگام عبور بار متحرک در محل درزهای عرضی و همچنین روی دال بتنی در حالت های مختلف بارگذاری و ضرایب اصطکاک گوناگون ارائه دهد. مدل اجزای محدود سه بعدی ارائه شده در این مطالعه به کمک نرم افزار اجزاء محدود آباکوس شبیه سازی شده است. البته برای سادگی و دوری از پیچیدگی های بی مورد اثر جمع شدگی بتن در طول فرآیند عمل آمدن در این مقاله در نظر گرفته نشده است.

  کلمات کلیدیروسازی بتنی، داول، بارگذاری، اصطکاک، پیش ساخته

  نویسندگان: دکتر ابراهیم صفا (عضو هیئت علمی دانشگاه، گروه عمران، واحد تهران جنوب، دانشگاه ازاد اسلامی، تهران، ایران)، مهندس سید مرتضی وشتانی (دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری، گروه عمران، واحد تهران جنوب،دانشگاه ازاد اسلامی، تهران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران،معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: صفا، دکتر ابراهیم؛ وشتانی، سید مرتضی؛ ۱۳۹۵، انالیز سیستم های انتقال بار در روسازی بتنی پیش ساخته به کمک نرم افزار اجزای محدود اباکوس، کنگره بین المللی مهندسی عمران،معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” روسازی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی