جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اصول پایداری و روش های تحلیل و آنالیز شیروانی ها

  چکیده

  بررسی پایداری شیروانیها از مباحث اساسی در علم مهندسی میباشد و لزوم اتمام محاسبات در این زمینه بصورت تئوری و انجام مدل ریاضی بسیار محسوس است. معمولاً جهت ارزیابی ایمنی و عملکرد یک شیروانی طبیعی یا مصنوعی و یا تعیین شرایط تعادل یک شیروانی ساخته شده توسط بشر مانند یک دایک خاکی تحلیل پایداری صورت میگیرد. انتخاب تکنیک پایداری شیب به شرایط هندسه و نوع ریزش احتمالی بستگی دارد. یافتن روشهای سریع و کارآمد در جهت تحلیل شیبهای خاکی و به منظور برآورد پایداری آنها و تعیین سطوح گسیختگی محتمل و متناظراً کمترین مقدار ضریب اطمینان پایداری شیب حائز اهمیت می باشد به همین جهت محققین بسیاری این موضوعات را مورد بحث قرار داده اند. امروزه در تمام موارد کنترل پایداری در سدهای خاکی و شیروانیهای خاکی از نرم افزارهای رایانه ای بسیار دقیق که بر مبنای روشهای تعادل حدی توسعه یافته اند، استفاده می شود. این روشها به ترتیب قدمت شامل روشهای فلنیوس، تیلور، بیشاپ، مور گنسترن – پرایس، اسپنسر، جانبو و سارما می باشد. در این روشها محاسبه ضریب اطمینان براساس معیار تعادل نیرو ها، تعادل لنگر ها یا هر دو مورد بنا شده است. روشهای اسپنسر و مورگنسترن – پرایس، براساس شرایط تعادل نیروها و لنگر، روشهای جانبو براساس شرط تعادل نیروها و روشهای معمولی و بیشاپ بر مبنای شرط تعادل ها میباشد. متدهای تحلیل بیشتر براساس تعادل حدی و روش بیشاپ اصلاح شده، روش جانبو استوار است. تحلیل لنگر پایداری شیروانی کار ساده ای نیست. تخمین متغیرهایی نظیر لایه بندی و مقاومت برشی درجای خاک، کار بسیار مشکلی است.

  کلمات کلیدیپایداری شیروانیها، ضریب اطمینان ، شیب پایدار، تحلیل شیروانی خاکی، لغزش، گسیختگی

  نویسندگان: ایمان نوری دلاور (استادیار دانشکده مهندسی عمران- دانشگاه طبری بابل)، امیر فرازمند (دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی-دانشگاه طبری بابل)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی  ” انواع شیروانی ها “همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی