جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی پدافند غیرعامل در پروژه خط انتقال آب زرینه رود به تبریز
  31 views   در تاریخ: ۱۲ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مهندسی سازه  

  چکیده

  آب مایه حیات است. تامین امنیت آبرسانی و شبکه توزیع آب که امکان حیات و ادامه فعالیت را درجامعه میسر میسازد، بخشی ازمدیریت آبرسانی می باشد. با توجه به اهمیت تاسیسات آبرسانی، گاهی درعملیات تخریبی و خرابکاری دشمن،این تاسیسات به عنوان مراکز استراتژیک مورد هدف قرار میگیرند که ممکن است منجر به آسیب جدی به جامعه و گاهی ایجاد بحران های امنیتی شود. برای مقابله با این موضوع، انجام مهندسی پدافند غیر عامل درتاسیسات آبی پیشنهاد شده است. متاسفانه اغلب سیستم های آب رسانی بدون توجه به اصول پدافند غیرعامل طراحی شده اند. از سوی دیگر وجود طیف وسیع تهدیدات نظامی و وجود منابع پر ارزش مثل آب در کشورباعث گردیده تا توجه بیش از بیش معطوف رویکردپدافند غیرعامل گردد. تاسیسات آبرسانی شهری مانند سدها، تصفیه خانه ها، سیستم های انتقال آب، مخازن آب، ایستگاه های پمپاژ مرکز کنترل توزیع (تله متری) و شبکه توزیع، در برابر حملات مختلف دشمن آسیب پذیر هستند. به کارگیری توصیه های آیین نامه ای پدافند غیرعامل در تاسیسات آبرسانی شهری منجر به کاهش آسیب پذیری در برابر حملات دشمن خواهد شد. در این تحقیق به ارزیابی پدافند غیرعامل در پروژه خط انتقال آب زرینه رود به تبریز پرداخته شده است که با جمع آوری اطلاعات کتابخانه ای، منابع اینترنتی و آرشیو سازمان آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی به دست آمده و میزان آسیب پذیری تاسیسات فوق در برابر تهدیدات مختلف دشمن مورد بررسی قرار گرفته است. این تحقیق به روش توصیفی، تحلیلی انجام شده است. در این تحقیق نتیجه گیری شده که احداث تصفیه خانه برای هر شهر و کلانشهر تبریز باعث افزایش امنیت و کاهش حملات دشمن می گردد. و همچنین افزایش تعداد لوله ها و کاهش قطر لوله ها ایمنی را افزایش می دهد.

  کلمات کلیدی: پدافند غیرعامل، زرینه رود، انتقال آب

  نویسندگان: مهدیه اصغریان (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی)، ابراهیم اسدی (استادیار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان)

  محل و سال انتشار: سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، شیراز، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: اصغریان، مهدیه؛ اسدی، ابراهیم؛ ۱۳۹۶، ارزیابی پدافند غیرعامل در پروژه خط انتقال آب زرینه رود به تبریز، سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، شیراز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی