جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی و مقایسه روش های احداث فونداسیون بتن مسلح راکتورهای الکتریکی مطالعه موردی: فونداسیون بتنی راکتورهای سیستم SVC شرکت فولاد خوزستان
  163 views   در تاریخ: ۰۱ /تیر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  رکتورهای الکتریکی مورد استفاده در صنعت برق تجهیزاتی هستند که نوعا شامل چندین سیم پیچ بوده و جریان الکتریکی بالایی تا حدود چند کیلوآمپر از آنها عبور می کند. متناسب با مشخصات فنی، ابعاد، ساختمان و شکل فیزیکی تجهیزات مذکور، در پیرامون آنها میدان های مغناطیسی به و جود می آید. میدان مغناطیسی این تجهیزات می توانند بر اجزای فولادی فونداسیون و سازه های بتن مسلح نگه دارنده آن اثر گذاشته و موجب القاء ولتاژ و ایجاد جریان های الکتریکی چرخشی و گردابی در شبکه آرماتور و تلفات حرارتی در اجزای فلزی فنداسیون راکتور گردد. تنش های مکانیکی ناشی از حرارت ایجاد شده در آرماتورهای فولادی می توانند باعث شکست، ایجاد ترک وکاهش دوام بتن مسلح شوند. در این پژوهش، فونداسیون بتن مسلح راکتور کنترل شده با تریستور که در معرض میدان مغناطیسی با فرکانس پایین و چگالی شار نسبتا بزرگ قرار دارد، با استفاده از نرم افزار ANSYS Workbench  شبیه سازی و تحلیل شده است. میزان و توزیع دما و تنش های مکانیکی در فونداسیون به دست آمده و نتایج خروجی نرم افزار با معیارهای علمی خرابی و شکست مقایسه گردید. سپس چهار روش احداث فونداسیون راکتور شاملاستفاده از آرماتورهای پلیمری مسلح شده با الیاف، استفاده از آرماتورهای فولادی به همراه عایق سازی نقاط تماس آنها با مواد عایق الکتریکی مانند پلی ونیل کلراید، استفاده از آرماتور غیر مغناطیسی نوع ۳۰۴ و استفاده از بتن الیافی، با معیار های هزینه، زمان و کیفیت ارزیابی شدند. بر اساس نتایج حاصله، روش استفاده از آرماتور فولادی به همراه عایق سازی نقاط  تماس آنها و رعایت فواصل الکتریکی و حرارتی مناسب راکتور مذکور، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و در زمان کمتری قابل اجرا است و از نظر فنی نیز قابل قبول است.

  کلمات کلیدی: راکتورف میدان مغناطیسی، فونداسیون بتن مسلح، شبیه سازی، ANSYS

  نویسندگان: شاپور برومند فر (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت – گروه عمران، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران) ،عبدالکریم عباسی دزفولی (دکترای عمران، عضو هیئتعلمی -گروه عمران، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران)

  محل و سال انتشار:  کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: برومند فر، شاپور؛ عباسی دزفولی، عبدالکریم؛ ۱۳۹۵، ارزیابی و مقایسه روشهای احداث فونداسیون بتن مسلح راکتورهای الکتریکی مطالعه موردی:  فونداسیون بتنی راکتورهای سیستم SVC شرکت فولاد خوزستان، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع فونداسیون ها ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی