جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی نرم افزار Flow-3D در شبیه سازی جریان سرریز تنداب همگرا با مدل های مختلف آشفتگی

  چکیده

  سرریزهای تنداب که یکی از انواع پرکاربرد سرریزها هستند، امکان تخلیه سیلاب را از مخزن سد به رودخانه پاییندست آن فراهم می نمایند. پلان کانال تنداب می تواند به علت توپوگرافی منطقه، شرایط لایه های زیر زمین و ملاحظات اقتصادی، بصورت همگرا طراحی شود. هرچند تحقیقات آزمایشگاهی در این باره انجام شده است ولیکن بررسی های عددی در این زمینه کمتر وجود دارد، همچنین با توجه به پیچیدگی جریان در این نوع سرریز، استفاده از مدل عددی مناسب برای انجام محاسبات امری اجتناب ناپذیر می باشد. در این تحقیق جریان سرریز تنداب همگرا توسط نرم افزار Flow-3D شبیه سازی شد. در ادامه نتایج حاصل از شبیه سازی مدل های آشفتگی با نتایج آزمایشگاهی مربوط به مدل تنداب همگرای منحرف کننده سیلاب Yuanshantzu مقایسه و مدل آشفتگی RNG در مقایسه با سایر مدل ها، دقیقترین مدل معرفی شد. همچنین این مقایسه نشان می دهد که این مدل قابلیت شبیه سازی و پیشبینی جریان در این نوع سرریز را دارد.

  کلمات کلیدی: تنداب همگرا، شبیه سازی عددی، مدل های آشفتگی،Flow-3D

  نویسندگان: سیده مریم احمدی موسوی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه شهید بهشتی، تهران)، جلال عطاری (استادیار دانشکده عمران، آب و محیطزیست، دانشگاه شهید بهشتی، تهران)، محمدرضا جلیلی قاضی زاده (استادیار دانشکده عمران، آب و محیطزیست، دانشگاه شهید بهشتی، تهران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: احمدی موسوی، سیده مریم؛ عطاری، جلال؛ جلیلی قاضی زاده، محمدرضا؛۱۳۹۵، ارزیابی نرم افزار Flow-3D در شبیه سازی جریان سرریز تنداب همگرا با مدلهای مختلف آشفتگی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سرریزها ” با استفاده از نرم افزار Flow-3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی