جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عملکرد سازه فضاکار گنبدی تک لایه با تحلیل استاتیکی غیرخطی
  4 views   در تاریخ: ۲۳ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  گنبدهای فضاکار تکلاید، به سازه هایی اطلاق می شود که در تمامی جهات به فرم قوس در آمده اند. و سازه هایی با صلییت بالا هستند که در مقایسه با سازه های متداول قابلیت پوشش دهانه های بزرگ با حداقل وزن، بدون نیاز به تکیه گاه میانی را دارا می باشند. شناخت منابع غیر خطی در رفتار سازه های فضاکار به منظور انتخاب روش مناسب تحلیل، حایز اهمیت است، رفتار غیر خطی سازه ها ناشی از اثر غیر خطی هندسی و رفتار غیر خطی مصالح می باشد. در مورد سازه – های فضاکار تک لایه که دارای رفتار غیر خطی نرم شونده است، تحلیل خطی مناسب نمی باشد، زیرا ممکن است مقادیر بارهای مجاز که توسط تحلیل خطی به دست می آید، باعث بروز تغییر مکان های بزرگ و پدیده ناپایداری شود. در این مطالعه، آثار ناشی از بار برف، بار باد و نیروی زلزله بر روی یک کنید فضاکار تک لایه با استفاده از تحلیل استاتیکی غیرخطی و با نرم افزار SAP مورد بررسی قرار گرفته است. با معرفی رفتار پلاستیک محوری برای اعضاء گنبد، در هر مرحله از بارگذاری موقعیت مفصل پلاستیک تشکیل شده بررسی و نهایتا پایداری سازه در سطوح عملرد مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است. سپس ضرایی افزایش بار در هر سطح عملکردی محاسبه شده و با ضرایب طراحی، طرح گنبد

  کلمات کلیدی:  گنبدهای فضاکار، اثرات غیرخطی هندسی، تحلیل استاتیکی غیرخطی، بار برف نامتوازن

  نویسندگان: محمد حسین متین پور (عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، اسماء قدیمی باشکند (دانشجوی کارشناسی، گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، آرزو محمدی معروفی (دانشجوی کارشناسی، گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، مادیس غفاری ریسمانچی (دانشجوی کارشناسی، گروه مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: متین پور، محمد حسین؛ قدیمی باشکند، اسماء؛ محمدی معروفی، آرزو؛ ۱۳۹۷، ارزیابی عملکرد سازه فضاکار گنبدی تک لایه با تحلیل استاتیکی غیرخطی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی