جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عددی گود مهارشده با ترکیبی از میخ گذاری خاک و ریزشمع به روش اجزا محدود
  88 views   در تاریخ: ۰۱ /اسفند /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  برای پایدارسازی گودها از روشهای متفاوتی استفاده می شود که از میان آن ها روش میخکوبی از روشهای متداول بوده و از نظر روش روش اجرا نیز روشی مناسب میباشد. همچنین برای تقویت فونداسیون و برخیی بهسازی های دیگیر از ریز شمع های بتنی استفاده میگردد. در این پژوهش سعی شده تا دو روش مذکور را با هم ترکیب کرده و با یک مدل بهتر، ایمن تر و اقتصادی تری برای ایجاد سازه نگهبان گود رسید تا بتوان آن را جایگذین روشهای قدیمی تر و غیر ایمن غیر اقتصادی نمود. هدف این پژوهش تامین پایداری لازم برای گود از طریق ایجاد یک سازه نگهبان ترکیبی بهینه هست که زاویه و طول چیدمانی بهینه برای میخ خاک ها و ریز شمع ها بدهد. به نحوی که موجب گسیختگی و تغییر شکل مخرب در گود نشود، که به وسیله نرم افزارهای Abaqus و Plaxis مدل سازی انجام شده است. برای این منظور ابتدا باید روش میخکوبی مدلسازی شود سپس زمانی که نتایج مطلوب بدست آمد، ریز شمع ها به سازه میخکوبی شده اضافه شده اضافه می شود. و نتایج روش میخکوبی و روش ترکیبی باهم مقایسه می شود. در این پژوهش میزان تغییر شکل ها و پایداری سازه نگهبان در گودبرداری های عمیق و توزیع تنش در نیل ها به روش میخکوبی و ریز شمع در عمق ۲۵ متری در شرایط خاک چند لایه و در دو حالت اجذای میخ خاکها  با زاویه ۱۵ درجه و با طول متفاوت ۱۵ و ۱۲ و ۱۰ و ۸ متری مورد بررسی قرار گرفته است. مشاهده می شود که استفاده از روش ترکیبی نیلینگ و ریز شمع در پایداری گود (مخصوص گودهای عمیق) بسیار موثر عمل نوده است.

  کلمات کلیدی: نیلینگ، ریز شمع، نرم افزار Plaxis، نرم افزار Abaqus

  نویسندگان: پرویز ملکی (گروه مهندسی عمران،واحد مراغه،دانشگاه آزاداسلامی، مراغه، ایران)، حمید صدیق (گروه مهندسی عمران،واحد مراغه،دانشگاهآزاداسلامی ، مراغه ،ایران)

  محل و سال انتشار: سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار دانشگاه شیراز، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: ملکی، پرویز؛ صدیق، حمید؛ ۱۳۹۶، ارزیابی عددی گود مهارشده با ترکیبی از میخ گذاری خاک و ریزشمع به روش اجزا محدود، سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار دانشگاه شیراز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” میخ گذاری خاک و ریزشمع ” با استفاده از نرم افزار Abaqus و Plaxis همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی