جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عددی پاسخ دینامیکی پل ورسک تحت عبور قطار

  چکیده

  سنجش سلامت سازه ها از جمله روش های مدیریت نگهداری پیش بینانه سازه های عمرانی که بر پایه اندازه گیری دائم پاسخ سازه در طول زمان و تحت شرایط مختلف بارگذاری صورت میگیرد، می باشد. بر اساس چنین اندازه گیری هایی از سازه میتوان اطلاعات قابل اعتمادی از وضعیت و عملکرد سازه بدست آورد و نظارت دقیقتری بر نحوه بهرهبرداری از آن اعمال کرد. اطلاعات بدست آمده میتواند در راستای نظارت و مدیریت تعمیر و نگهداری بکار رود و فراهم کننده گونه جدیدی از ابزارهای مدرن ایمنی باشد. جهت برآورد صحیح وضعیت خرابی، به شناخت دقیق مشخصات دینامیکی پل نیاز داریم تا بر اساس آن کرنش مجاز مراحل هشدار، کرنش خرابی و حاشیه اطمینان پل را بدست آوریم. با داشتن مدلی قابل اطمینان از سازه میتوان وضعیت رفتاری و پاسخ های سازه را در شرایط مختلف پیش بینی کرده و ظرفیت باربری پل و عمر خستگی را بر اساس مدل معتبرسازی شده بررسی نمود. با توجه به سن این سازه مهم و تقاضا برای عبور بار بیشتر برآورد صحیح مشخصات دینامیکی آن میتواند به بررسی صحیح وضعیت رفتاری سازه پل به هنگام عبور بار و همچنین سنجش ترافیک عبوری از روی آن کمک شایانی کند. در این مقاله به منظور برآورد مشخصات دینامیکی پل ورسک، اطلاعات لازم جهت مدلسازی پل با استفاده از نرم افزار اجزاء محدود ABAQUS از کارفرمای پروژه پایش دائم رفتار پل ورسک تحت بارهای بهره برداری اخذ گردیده و با نتایج میدانی صحت سنجی شده گرفته است. نتایج با مدل های ساده سازی شده در پژوهش های پیشین نیز مورد مقایسه قرار گرفته است.

  کلمات کلیدی: پل ورسک، پایش سلامت سازه، مدل اجزاء محدود آباکوس، Veresk Bridge،  tructural healthmonitoring 

  نویسندگان: آرش رحیمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه، دانشگاه علم و فرهنگ، تهران)، سید بهرام بهشتی اول (دانشیار گروه سازه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تهران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران،  معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: رحیمی، آرش؛ بهشتی اول، سید بهرام؛ ۱۳۹۸، ارزیابی عددی پاسخ دینامیکی پل ورسک تحت عبور قطار، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران،  معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع پل ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی