جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عددی رفتار دیوار برشی فولادی با شکل های مختلف بازشو بدون سخت کننده
  301 views   در تاریخ: ۱۲ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  دیوار برشی فولادی یا به اختصار SPSW برای گرفتن نیروهای جانبی زلزله و باد در ساختمان ها، بویژه درساختمان های بلند درسه دهه اخیر مطرح و مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این پدیده نوین که در جهان به سرعت رو به گسترش می باشد در ساخت ساختمان های جدید و همچنین بهسازی ساختمانهای موجود بخصوص در کشورهای زلزله خیزی همچون آمریکا و ژاپن بکارگرفته شده است. استفاده از آنها درمقایسه با قاب های خمشی تا حدود ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف فولاد درسازه ساختمان ها به همراه داشته است. دیوارهای برشی فولادی از نظر اجرایی، سیستمی بسیار ساده بوده و هیچگونه پیچیدگی خاصی در آن وجود ندارد. در این مقاله به منظور بررسی تاثیر شکل بازشو بر رفتار دیوار برشی فولادی حاوی بازشو، چندین تحلیل اجزا محدود با استفاده از نرم افزار Abaqus  صورت گرفت. برای دستیابی به این هدف از سه شکل بازشوی دایروی، مربعی و مستطیلی بهره گرفته شد. در ابتدا به منظور اطلاع از شکل بهینه بازشو، با ثابت نگه داشتن تمامی پارامترهای تاثیرگذار از جمله مساحت بازشو، چندیدن تحلیل صورت گرفت. در نهایت اشکال مختلف بازشو با مساحت های مختلف نیز بررسی گردید. مشخص شد که به ازای یک مساحت یکسان بازشو، بهترین عملکرد به ترتیب متعلق به بازشو دایروی، مربعی و سپس مستطیلی است. همچنین با افزایش مساحت بازشو در تمامی نمونه کاهش ظرفیت باربری و انرژی جذب شده مشهود است.

  کلمات کلیدیدیوار برشی فولادی، آنالیز عددی، انرژی جذب شده،اشکال بازشو

  نویسندگان: کاوه نظامی ساوجبلاغی (استادیار گروه عمران گرایش زلزله، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد، ایران)، سیاوش جلالی (دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد،ایران)، رضا میلانچیان (عضو هیات علمی گروه عمران، گرایش سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: نظامی ساوجبلاغی، کاوه؛ جلالی، سیاوش؛ میلانچیان، رضا؛ ۱۳۹۵، ارزیابی عددی رفتار دیوار برشی فولادی با شکل های مختلف بازشو بدون سخت کننده،  کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی