جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی عددی تأثیر سیستم های آب بندی بر میزان تراوش در سدهای خاکی غیرهمگن برای حالت جریان پایدار

  چکیده

  بررسی میزان تراوش در سدهای خاکی، یکی از معیارهای اساسی در طراحی آنها به شمار میرود. تراوش زیاد و به دنبال آن هدر رفت آب از مخزن پشت یک سد بیش از معیارهای طراحی، میتواند سد را از توجیه اقتصادی خارج کند. در این بین نقش آببندها، بسیار حائز اهمیت است. آب بندها با جلوگیری از حرکت آب در خاک و یا دست کم طولانی کردن مسیر آب از فشار تخریبی تراوش کاسته و میزان تراوش را کاهش می دهند. در این تحقیق با استفاده از روش اجزای محدود ضمن در نظر گرفتن عواملی چون شرایط غیر اشباع و ضریب ناهمسانی متفاوت برای قسمت های مختلف سد؛ به ارزیابی عددی تأثیر سیستم های آب بندی بر میزان تراوش از یک سد خاکی غیر همگن پرداخته شده است. بدین منظور سد خاکی به ارتفاع ۱۰۰متر از روی تراز فونداسیون واقع بر بستر آبرفتی یک رودخانه به ضخامت ۵۰ متر درنظر گرفته شده است. نتایج بدست آمده نشان می دهد که سیستم دیواره دیافراگمی بیشترین تأثیر را در کاهش تراوش، از سد خاکی غیر همگن دارد.

  کلمات کلیدی: سد خاکی غیر همگن، تراوش، سیستم های آب بندی، اجزای محدود

  نویسندگان: جواد کریمیان (کارشناس ارشد ژئوتکنیک، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی شاهرود)، امیر بذرافشان مقدم (استادیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی شاهرود)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: کریمیان، جواد؛ بذرافشان مقدم، امیر؛ ۱۳۹۶، ارزیابی عددی تأثیر سیستم های آب بندی بر میزان تراوش در سدهای خاکی غیرهمگن برای حالت جریان پایدار، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سدها ” با استفاده از نرم افزار Geo studio همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی