جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی رفتار و مقاوم سازی لرزه ای ساختمان فولادی موجود (مطالعه موردی: دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد شاهرود) بر اساس آخرین ویرایش آئین نامه های مرتبط
  1 views   در تاریخ: ۲۹ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  بحث مقاوم سازی ساختمان از مسائل روز کشور بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردارمی باشد این تحقیق بر اساس دستورالعمل بهسازی لرزه ای و آیین نامه ۲۸۰۰ بر مبنای مقایسه ویرایش سوم و چهارم مراحل ارزیابی ساختمان فولادی موجود ارائه می گردد سپس ارزیابی و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت اجرای سازه، راهکارها و روش های مناسبی جهت مقاوم سازی آن در صورت ضعیف بودن ارائه می گردد. در این پژوهش سازه فولادی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود مورد ارزیابی قرار می گیرد. این روش از بعد سهولت اجرا و سرعت موردبررسی قرار میگیرد بدین منظور سازه موردنظر ابتدا بر اساس ویرایش سوم آیین نامه ۲۸۰۰ کنترل شده و سپس بر اساس آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش که جدا بازطراحی و کنترل های مربوطه بر روی آن انجام می شود. درصورتیکه اعضای (LRFD) چهارم و روش حدی سازه برای بارهای وارده جوابگو نباشند طرح مقاوم سازی موردنظر برای آن ارائه می شود. بررسی سازه فوق با روش تحلیل انجام میگیرد. نتایج به دست آمده از تحلیل نشان میدهد که ساختمان فوق ETABS دینامیکی به وسیله نرم افزار ۲۰۱۶ نیاز در بعضی از اعضا نیاز به مقاوم سازی دارد؛ بنابراین برای طرح مقاومسازی از روش تقویت موضعی برای اعضای ضعیف استفاده شده است.

  کلمات کلیدی: مقاومسازی، تحلیل دینامیکی، روش تقویت موضعی

  نویسندگان: محمد شاهولی (دانش آموخته کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، شاهرود، ایران)، مجتبی عامری (استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، شاهر)، حامد ولی زاده (استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، شاهرود، ایران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: شاهولی، محمد؛ عامری، مجتبی؛ ولی زاده، حامد؛ ۱۳۹۸؛ ارزیابی رفتار و مقاوم سازی لرزه ای ساختمان فولادی موجود (مطالعه موردی: دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد شاهرود) بر اساس آخرین ویرایش آئین نامه های مرتبط، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی