جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی رفتار میانقاب های مصالح بنایی با مقاومت فشاری های مختلف
  36 views   در تاریخ: ۰۵ /شهریور /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مصالح بنایی از مواد کامپوزیتی پیچیدهای تشکیل شده اند و دارای خواص غیرخطی می باشند، بنابراین سبب شده که بررسی عددی رفتار ساختاری آنها دشوار شود. بررسی ها نشان میدهد که ساختمان های مصالح بنایی در هنگام زلزله، بیشترین صدمات را به خود دیدهاند. همچنین به علت کمبود شکل پذیری، رفتار لرزه ای مناسبی را از خود نشان نداده اند. دراین مقاله، ابتدا با مقایسه نتایج مدلسازی عددی با نتایج آزمایشگاهی، درستی روش انتخاب شده برای مدلسازی میانقاب مصالح بنایی در نرم افزار المان محدود ANSYS کنترل شده است. سپس با استناد بر پارامترهای آزمایشگاهی، میانقاب مصالح بنایی با مقاومت فشاری های مختلف و با نسبت ارتفاع به عرض های مختلف با استفاده از روش ماکرو مدلسازی شده اند و پس از انجام تحلیل استاتیکی غیر خطی (Pushover) نمودار بار تغییرمکان مدل ها و نحوه ی الگوی ترک خوردگی مدل ها مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج حاصل از تحقیق نشان میدهد که هرچه مقاومت فشاری میانقاب ها افزایش یافته است متعاقبأ، ظرفیت باربری نیز افزایش یافته است و با تغییرات نسبت ارتفاع به عرض میان قاب ها الگوی ترک خوردگی نیز تغییر کرده است.

  کلمات کلیدی: میانقاب مصالح بنایی، مقاومت فشاری، الگوی تررک خروردگی، المان محردود، تحلیل استاتیکی غیرخطی

  نویسندگان: عطیه عظیمی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه رازی، کرمانشاه، ایران)، امیرهوشنگ اخویسی (دانشیار گروه عمران، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه رازی، کرمانشاه، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: عظیمی، عطیه؛ اخویسی، امیرهوشنگ؛ ۱۳۹۶، ارزیابی رفتار میانقاب های مصالح بنایی با مقاومت فشاری های مختلف، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی” میانقاب هااستفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی