جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی خسارت لرزه ای پل های شاهتیر بتنی مسلح سه دهانه منفصل با استفاده از منحنی شکنندگی

  چکیده

  درتعیین منحنی های شکنندگی تحلیلی لرزه ای، پاسخ های لرزه ای حاصل از تحلیل پل ها، مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطالعه منحنی شکنندگی لرزه ای برای یک مدل پل مستقیم سه دهانه با شاهتیرهای بتنی منفصل در شمال ایران ارائه می شود. حالت پاسخ شامل شکل پذیری تغییرمکانی بالای ستون را می توان در تعیین منحنی های شکنندگی درنظر گرفت و میزان خسارت وارده به عضو مربوطه را پیش بینی کرد. به منظور تحلیل دینامیکی غیرخطی تاریخچه زمانی پل، نیاز به مجموعه ای از رکوردهای زلزله که در این مطالعه از مجموعه ۷۳ رکوردهای زلزله های پراکنده و نزدیک گسل استفاده شده است. مدل سازی با استفاده از نرم افزار Opensees به صورت سه بعدی انجام گردید. نتایج حاکی از آن که زمانی که قطر ستون نیم متر اضافه می شود، احتمال خرابی ستون بسیارکمتر می شود اما گیردار یا نبودن کوله ها تاثیر ناچیزی بر خرابی و شکنندگی ستون ها دارد.

  کلمات کلیدیپل مستقیم شاهتیربتنی، منحنی شکنندگی، آسیب پذیری لرزه ای، آنالیز تاریخچه زمانی غیرخطی

  نویسندگان: علیرضا میرزاگل تبارروشن (دانشیار گروه سازه وزلزله دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، غلامرضا عبدالله زاده (دانشیار گروه سازه و زلزله دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، علی ناصری (دانشجوی دکترا عمران سازه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، میعاد رزاقیان قادیکلایی (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)، یاسر محمودی پاتی (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: میرزاگل تبارروشن، علیرضا؛ عبدالله زاده، غلامرضا؛ ناصری، علی؛ رزاقیان قادیکلایی، میعاد؛  محمودی پاتی، یاسر؛ ۱۳۹۵، ارزیابی خسارت لرزه ای پل های شاهتیر بتنی مسلح سه دهانه منفصل با استفاده از منحنی شکنندگی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع تیرها ” با استفاده از نرم افزار Opensees همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی