جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارائه‌ی مدل تخمین پاسخ غیرکشسان سازه‌های یک درجه آزادی کاهنده‌ی معادل تحت رکوردهای ثبت‌شده در خاک‌های سخت به وسیله‌ی شبکه‌های عصبی مصنوعی
  193 views   در تاریخ: ۳۰ /خرداد /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  با توجه به گسترش روزافزون مباحث طراحی براساس عملکرد در ایران نیاز به رابطه‌یی جهت تخمین پاسخ غیرکشسان ازه‌هاست. در این مطالعه نیز سعی بر آن است که پاسخ غیرکشسان سازه‌ها با ایجاد یک مجموعه داده‌ی مرجع بدون انجام تحلیل بر روی سازه‌ها به‌دست آورده شود. برای این منظور از شبکه‌های عصبی مصنوعی استفاده شده است. در این نوشتار پاسخ سازه‌های یک درجه آزادی با ویژگی‌های مختلف و ۳ نوع رفتار کاهنده تحت انواع رکوردهای مختلف زلزله به‌دست آورده شده است. با توجه به پراکندگی نسبتاً زیاد رکوردهای موجود برای کمینه‌سازی مقدار خطا در تخمین پاسخ غیرکشسان، نتایج مورد استفاده در مرحله‌ی آموزش شبکه‌های عصبی براساس دوره‌ی تناوب غالب رکوردهای زلزله تقسیم‌بندی شده‌اند. و نهایتاً با توجه به شبکه‌های عصبی مصنوعی بهینه، پاسخ سازه‌های یک درجه آزادی با زوال سختی و مقاومت تحت انواع رکوردهای مختلف زلزله پیش‌بینی شده است.

  کلمات کلیدی: سازه‌ی یک درجه آزادی با زوال سختی و مقاومت، تحلیل استاتیکی غیرخطی، تحلیل دینامیکی غیرخطی، شبکه‌ی عصبی مصنوعی، پاسخ غیرکشسان، رکورد زلزله

  نویسندگان: غلامرضا قدرتی امیری (دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، محمد محمدی ده چشمه (دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، احسان درویشان (دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)

  محل و سال انتشار: مجله علمی پژوهشی مهندسی عمران شریف، (۱۳۹۴)

  نحوه استناد: قدرتی امیری، غلامرضا؛ محمدی ده چشمه،  محمد؛ درویشان، احسان؛ ۱۳۹۴، ارائه‌ی مدل تخمین پاسخ غیرکشسان سازه‌های یک درجه آزادی کاهنده‌ی معادل تحت رکوردهای ثبت‌شده در خاک‌های سخت به وسیله‌ی شبکه‌های عصبی مصنوعی، مجله علمی پژوهشی مهندسی عمران شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  ارائه‌ی مدل تخمین پاسخ به وسیله‌ی شبکه‌های عصبی مصنوعی 

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران —

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی