جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر میزان اتصال دیوار برشی فولادی با ستون بر رفتار سیستم
  5 views   در تاریخ: ۱۶ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

   از جمله مشکلات مطرح در خصوص استفاده از سیستم دیوار برشی فولادی در ساختمان ها، بزرگی مقاطع طراحی ستون های دهانه دیوار می باشد. یکی از راهکارهای پیشنهادی به منظور حل این مشکل ، کاهش میزان اتصال و یا عدم اتصال ورق به ستون ها است. در این پژوهش، اثر کاهش میزان اتصال ورق به ستون ها در سازه یک طبقه یک دهانه دیوار برشی فولادی مورد مطالعه قرار گرفته است. سازه مذکور بر اساس ضوابط آیین نامه های ۳۴۱- AISC– 360 ,AISC طراحی شده و مدلسازی و تحلیل آن در حالت های مختلف میزان اتصال ورق به روش بارافزون در نرم افزار ABAQUS انجام گرفته است. با تغییر میزان اتصال ورق به ستون، ظرفیت باربری سازه، میزان مشارکت ورق در باربری برشی و الگوی تسلیم سازه دستخوش تغییر می شود. نتایج به دست آمده همچنین نشان می دهد که با کاهش میزان اتصال ورق، تلاش های داخلی ستون ها و به خصوص نیروی محوری به مقدار قابل توجه ی کاهش می یابد. با توجه به سهم بالای نیروی محوری در طراحی مقاطع ستون ها، مقدار آن نقش تعیین کننده ای در طراحی اقتصادی سازه دیوار برشی فولادی دارد.

  کلمات کلیدی: دیوار برشی فولادی، میزان اتصال ورق به ستون ها، تحلیل بار افزون، نیروی محوری ستون ها

  نویسندگان: اردشیر دیلمی (استادیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، معصومه قلی پور (دانش آموخته دکترا دانشگاه صنعتی امیرکبیر)، على حسنوند (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهاب دانش) 

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: دیلمی، اردشیر؛ قلی پور، معصومه؛ ۱۳۹۶، اثر میزان اتصال دیوار برشی فولادی با ستون بر رفتار سیستم، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” دیوار برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی