جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر مولفه قائم زلزله در تعیین نیروهای وارده بر پوشش تونل های زیرزمینی با درنظرگرفتن اندرکنش خاک و سازه
  231 views   در تاریخ: ۲۹ /آبان /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  ارزیابی دقیق رفتار لرزه ای سازه های زیرزمینی نظیر تونل ها به دلیل رفتار پیچیده دینامیکی خاک و اندرکنش خاک وسازه، نیازمند به تحلیل های دینامیکی غیرخطی می باشد. استفاده از آنالیز دینامیکی غیرخطی در شبیه سازی پاسخ لرزه ای واقعی سازه، تنها با وجود تاریخچه زمانی شتاب مناسب (سازگار با شرایط خاک محلی سایت) امکان پذیر است. یکی از عواملی که ما را در رساندن به پاسخ های واقعی سازه هنگام وقوع زلزله نزدیک می کند در نظر گرفتن اثر مولفه قائم زلزله در سایت مورد نظر است که در بسیاری از مواقع نظیر زلزله های نزدیک گسل اهمیت زیادی پیدا می کند. در این مقاله سعی بر این است که با بهره گیری از نرم افزار المان محدود ABAQUS 6-11-1 سیستم خاک و تونل مدل سازی شده و دو آنالیز تاریخچه زمانی روی آن صورت گیرد، به طوریکه یکبار از اثر مولفه قائم زلزله صرفنظر گردد و بار دیگر این اثر لحاظ شود و مقایسه ای بین نیروهای به وجود آمده روی پوشش تونل در دو حالت انجام شود.

  کلمات کلیدیپی سطحی، ظرفیت باربری، لایه ی درشت دانه، لایه ی رسی، روش اجزای محدود.

  نویسندگان: روشن راشد محصل (دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش خاک و پی دانشکده فنی دانشگاه تهران)، علی فاخر (دانشیار گروه مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران)، سهیل محمدی (استاد گروه مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران)

  محل و سال انتشار: اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشگاه محقق اردبیلی، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: راشد محصل، روشن؛ فاخر، علی؛ محمدی،  سهیل؛ ۱۳۹۲، اثر مولفه قائم زلزله در تعیین نیروهای وارده بر پوشش تونل های زیرزمینی با درنظرگرفتن اندرکنش خاک و سازه، اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشگاه محقق اردبیلی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع تونل ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی