جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر عوامل ضریب رفتار در سیستم های ترکیبی مهاربندی واگرای ویژه(SEBF) و همگرای ویژه (SCBF) در طبقات
  40 views   در تاریخ: ۱۶ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  از انواع سیستم های باربر جانبی که امروزه به شکل قابل توجهی در مناطق لرزه خیز مورد استفاده قرار میگیرند، میتوان به سیستم قابهای مهاربندی شده واگرا و همگرا اشاره کرد. هر کدام از این سیستم ها به دلیل اینکه به تنهایی از مزایای مناسبی برخوردارند، مورد توجه طراحان قرار دارند. ولی به دلیل اینکه این سیستم ها دارای معایبی نیز هستند، رفتار آنها به بررسی و مطالعه بیشتری احتیاج دارد. یکی از راههایی که شاید بتواند به برطرف شدن برخی معایب این سیستم ها کمک کند، استفاده ترکیبی از این سیستم ها است که میتواند باعث رفع معایب آنها و تقویت نقاط قوت آنها بشود. در راستای این امر آیین نامه AISC اجازه داده است که در طبقه آخر سازه هایی که دارای سیستم مهاربندی واگرا (EBF) هستند از سیستم مهاریندی همگرا (CBF) استفاده شود، با این توضیح که ضریب رفتار این سازه ها همان ضریب رفتار سازه ی دارای سیستم مهاربندی واگرا (EBF)در نظر گرفته شود. لذا در این مقاله به منظور اینکه اثر استفاده همزمان از این دو نوع سیستم بررسی گردد و مزایا و معایب آن مشخص شود، و نیز به منظور اینکه اثر استفاده همزمان این دو سیستم بر پارامترهای لرزه ای مشخص شود، این دو سیستم در ارتفاع با یکدیگر ترکیب شده و با استفاده از تحلیلهای دینامیکی افزاینده و استاتیکی غیر خطی، ضرایب لرزه ای آن مطالعه شده است. این ضرایب عبارتند از ضریب رفتار (𝑅)، ضریب اضافه مقاومت (Ω) و ضریب تشدید تغییرمکان (𝐶𝑑). در این مقاله ابتدا مدل های غیر خطی قابهای مهاربندی در نرم افزار ETABS ساخته شدند. سپس مدلهای غیر خطی در نرم افزار SAP2000 برای انجام آنالیزهای دینامیکی افزاینده و پوشآور تشکیل داده شدند. در این مرحله تیر پیوند در نرم افزار SAP2000 آنالیز شده است. آنالیزها بر روی مدلها انجام شده و ضرایب لرزهای شرح داده شده برای سیستم مورد نظر مشخص شدند.

  کلمات کلیدی: قابهای مهاربندی شده واگرا، تیر پیوند، ضریب رفتار، ضریب اضافه مقاومت، ضریب تشدید تغییر مکان

  نویسندگان: جعفر اسکندری (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه)، امین سلامتیان (عضو هیئت علمی دانشگاه)، امین غزنوی (عضو هیئت علمی دانشگاه)

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: اسکندری، جعفر؛ سلامتیان، امین؛ غزنوی، امین؛ ۱۳۹۶، اثر عوامل ضریب رفتار در سیستم های ترکیبی مهاربندی واگرای ویژه (SEBF) و همگرای ویژه (SCBF) در طبقات، هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی