جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر ضخامت لوله های فولادی مدفون بر پاسخ اندرکنش خاک و لوله تحت اثر گسلش راستالغز
  2 views   در تاریخ: ۲۲ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  با توجه به افزایش روزافزون نیاز بشر به انرژی و انتقال آن به مناطق دیگر و به دلیل طولانی بودن مسیرهای انتقال، خطوط انتقال می توانند در معرض آسیب های گسترده و متنوعی قرار گیرند. یکی از قابل توجه ترین این موارد می توان به عبور خطوط انتقال نفت و گاز از گسل های فعال اشاره کرد. در این مقاله، تاثیر پارامترهای ضخامت لوله های مدفون فولادی با در نظر گرفتن اندرکنش خاک و لوله تحت اثر گسلش راستالغز بررسی شده است. مدلسازی با کمک نرم افزار المان محدود آباکوس، با درنظر گرفتن اندرکنش های مماسی و عمودی انجام شده است. در ادامه با در نظرگرفتن دو بازه نسبت قطر به ضخامت (۴۵٫۷۲ و ۱۸۲٫۸۸) به بررسی اثر ضخامت بر پاسخ اندرکنشی خاک و لوله پرداخته شده است و نتایج کرنش فشاری و کششی و پدیده چروگیدگی در این مدلسازی ها بررسی شد. مطالعات عددی انجام شده نشانگر این هستند که کرنش های فشاری وارده به لوله در گسل راستالغز علت اصلی خرابی لوله ها هستند و با افزایش ضخامت و کاهش نسبت قطر به ضخامت می توان از کمانش های موضعی و چروکیدگی های ایجاد شده در اثر گسلش تا حد قابل قبولی کاست.

  کلمات کلیدی: لوله مدفون، گسل راستالغز، المان محدود، آباکوس، اندرکنش خاک و لوله

  نویسندگان: رامین خالدی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی زلزله، دانشگاه شهید بهشتی)، نعمت حسنی (استادیار، دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست، دانشگاه شهید بهشتی)، علی اصغر مرتضوی (استادیار، دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست، دانشگاه شهید بهشتی)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: خالدی، رامین؛ حسنی، نعمت؛ مرتضوی، علی اصغر؛ ۱۳۹۷، اثر ضخامت لوله های فولادی مدفون بر پاسخ اندرکنش خاک و لوله تحت اثر گسلش راستالغز، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع لوله ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی