جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  اثر دستک فشاری میانقاب های مصالح بنایی در قاب های فولادی
  497 views   در تاریخ: ۲۴ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  کشور ایران با واقع شدن روی کمربند زلزله آلپ- هیمالیا، تاکنون شاهد زلزله های مخرب و بزرگی همچون زلزله ویرانگر استان گیلان در سال ۱۳۳۱ (رودبار ومنجیل) و استان کرمان در سال ۱۳۰۲ (بم) بوده است. در این زلزله های رخداده، ساختمان های فولادی و بتنی عملکردهای مختلفی بدلیل وجود میانقاب های مصالح بنایی در برابر نیروهای ناشی از زلزله از خود نشان داده اند. میانقاب مصالح بنایی با ایجاد سختی زیاد باعث جذب انرژی در خود و انتقال آن به سازه به صورت المان فشاری کرده و جابجایی سازه را در حالت ارتجاعی کنترل می نماید. با افزایش نیروی جذب شده توسط مصالح بنایی و عبور از مقاومت مصالح تشکیل دهنده میانقاب، به یکباره این میانقاب به حد گسیختگی رسیده و نقش خود را یه صورت یک مهاربند فشاری از دست می هد و باعث تغییر مکان زیادی در سازه و حتی فروریزش آن می گردد. از طرف دیگر میانقاب ها باید در برابر نیروهای عمود بر صفحه خود ناشی از زلزله نیز مقاوم بوده و گسیختگی خارج صفحه در آن ها رخ ندهد که این مورد نیز باعث فروریزش خود مصالح بنایی روی ساکنین و به یکباره کاهش سختی و تغییر مکان بیش از حد ساختمان خواهد شد. در شکل های ۲،۱ و ۳ عملکرد این میانقاب ها در زلزله های مختلف نشان داده شده است.

  کلمات کلیدیمیانقاب مصالح بنایی، دستک فشاری، سطح معادل، قاب فولادی

  نویسندگان: عباس درب هنزی (استادیار گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان)، احسان خجسته فر (استادیار گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان)، مصطفی لطیفی (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه، دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان)، روح الله منوچهری زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه، دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: درب هنزی، عباس؛ خجسته فر، احسان؛ لطیفی، مصطفی؛ منوچهری زاده، روح الله؛ ۱۳۹۵، اثر دستک فشاری میانقاب های مصالح بنایی در قاب های فولادی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میان قاب ها “همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی