جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ابعاد بهینه حفره ها در دال های تخت بتنی مجوف مکعبی (یوبوت) بر اساس کفایت برشی یک طرفه
  269 views   در تاریخ: ۱۵ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  قالب های مکعبی مورد استفاده در دال های بتنی تخت مجوف مکعبی موجود در صنعت ساختمان دارای ابعاد طولی و عرضی تقریبأ مشابهی بوده به گونه ای که برای سقف ها با هر دهان های ابعاد قالب ها یکسان و تنها ارتفاع قالب ها متغیر می باشد. این امر از نظر فنی درست و منطقی به نظر نمی آید. این مقاله به تعیین ابعاد بهینه قالب های مکعبی از دیدگاه محاسباتی، بدون توجه به مسائل اجرایی در اینگونه سقف ها و برای دهانه های گوناگون می پردازد. این نوع سقف ها در مقاطع تو خالی در برش یک طرفه عمومأ دچار ضعف بوده و از این جهت، کفایت دال بتنی برای این برش، پارامتر کلیدی در تعیین ابعاد بهینه حفره ها در نظر گرفته شده است. دال تخت بتنی مجوف مکعبی برای طول دهانه ها و نسبت های تقویت برشی به تقویت برشی مجاز مختلف مورد بررسی قرار گرفته و برای هر دهانه، ابعاد بهینه قالب ها تعیین میگردد. مشاهده میگردد که با نزدیک شدن نسبت تقویت برشی موجود به تقویت برشی مجاز، ابعاد بهینه قالب های مکعبی افزایش می یابد به گونه ای که بزرگترین ابعاد قالب برای نسبت تقویت برشی موجود به تقویت برشی مجاز برابر با ۱/۰ به دست می آید. همچنین نمودارهایی ارائه میگردد که با استفاده از آنها بر اساس طول دهانه، ابعاد حفره های مکعبی به صورت بهینه طراحی میگردند.

  کلمات کلیدی: دال تخت بتنی مجوف مکعبی، سقف یوبوت، قالب یوبوت، برش یک طرفه، ابعاد حفره ها، بهینه سازی

  نویسندگان: هادی اسدی ملردی (دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن)، لی طیبی درازکلا (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: اسدی ملردی، هادی؛ درازکلا، لی طیبی؛ ۱۳۹۵، ابعاد بهینه حفره ها در دال های تخت بتنی مجوف مکعبی (یوبوت) بر اساس کفایت برشی یک طرفه، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی